Hammer klar for match mot tsjekkisk verdensstjerne

Jon Ludvig Hammer møter David Navara i slutten av september. Foto: Yerazik KhachatourianJon Ludvig Hammer møter David Navara i slutten av september. Foto: Yerazik Khachatourian

– Jeg er sikker på at Navara ønsker å rette på scoren.

av Tarjei J. Svensen

Jon Ludvig Hammer skal spille en match over åtte partier mot Tsjekkias verdensstjerne David Navara i Novy Bor fra 28. september til 4. oktober.

Det melder norgestoeren selv på sin egen Twitter-konto.

Det skal spilles fire partier med klassisk betenkningstid og fire hurtigsjakkpartier.

David Navara (31) er på siste liste rangert som nummer 20 i verden med 2742 i rating, men var helt oppe på 13. plass i 2006. Han er kjent som en livsfarlig taktiker som gjerne regner stillingene til bunns.

Et av hans mest utrolige partier ble spilt i Biel i fjor, da han vant mot Polens ener Radoslaw Wojtaszek etter å ha vandret med kongen over hele brettet til h8.

Hvem vinner matchen?

  • David Navara (75%, 126 Votes)
  • Jon Ludvig Hammer (21%, 35 Votes)
  • Det blir uavgjort (5%, 8 Votes)

Antall stemmer: 169

Loading ... Loading ...

Den sympatiske tsjekkeren har noe å hevne. Under FIDEs World Cup i 2013 var det nettopp Hammer som knocket ham ut i 2. runde.

(Besøkt 2 092 ganger, 1 besøk i dag)